Najväčšie parkovisko na svete je v nákupnom centre West Edmonton Mall, ktoré sa nachádza v kanadskej Alberte. Má neuveriteľných 20 000 miest na parkovanie a ďalších 10 000 miest na susediacom parkovisku. Parkovacie priestory takejto veľkosti si priam žiadajú využitie informačných panelov. Ale rovnako, ako aj na mnohých parkoviskách po celom svete, vonkajšie informačné značenie tam chýba – napriek toľkým možnostiam využitia, ako sú napríklad smerovo orientačné riešenia alebo reklama.

Smerovo orientačné riešenie

Či už je potrebné zabezpečiť jasné smerové značenie na viacpodlažnom parkovisku, samostatnú signalizáciu na slabo osvetlenom podzemnom parkovisku alebo zabezpečiť smerovo orientačné riešenie na parkovisku veľkosti West Edmonton Mall nákupného centra, digitálne informačné panely splnia všetky tieto požiadavky.

Jednou z najčastejších sťažností zákazníkov týkajúcich sa parkovacích zariadení na celom svete je nedostatok zrozumiteľného smerového značenia. Prechod na digitálne informačné panely odstráni tieto obmedzenia, ktoré sú spojené s orientáciou pri štandardnom značení.

Napríklad značenie umiestnené na podlahe viacpodlažného parkoviska môže vodič veľmi jednoducho prehliadnuť, pretože sa musí sústrediť na kopec iných vecí, pričom pri informačnom paneli umiestnenom v zrakovom poli sú tieto údaje neprehliadnuteľné. Tým sa zlepší skúsenosť zákazníka.

Zlepšenie bezpečnosti

Podľa štatistík Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) sa v Spojených štátoch ukradne každých 44 sekúnd jedno vozidlo. Vo Veľkej Británii sa v správe, ktorú zverejnil inšpektorát policajného zboru (HMIC) v decembri 2015, uvádza, že polícia nedokázala vyšetriť 30 000 krádeží automobilov v dôsledku škrtov v rozpočte.

Vysoký počet krádeží vozidiel vo Veľkej Británii a v USA sa stáva na parkoviskách a policajné sily nato zvlášť nestačia, a preto bremeno zabezpečenia vozidiel na parkoviskách zostáva na prevádzkovateľoch. Informačné panely na parkoviskách môžu napomôcť tým, že budú zobrazovať bezpečnostné upozornenia, čo môže odradiť prípadného zlodeja od príležitosti krádeže automobilu.

Základné informácie

V mnohých krajinách musia byť podľa zákona na parkoviskách zobrazené údaje, ako sú otváracia doba a informácie o poplatkoch za parkovanie. Informačný panel na parkovisku umožňuje prevádzkovateľom neprehliadnuteľné zobrazenie dôležitých informácii pri vstupe do parkoviska.

Jednoduché a rýchle zobrazenie prevádzkových hodín a poplatkov zvyšuje šance, že vodič využije vaše parkovisko, a tým zabráni vašej strate príjmov.

Zobrazenie rýchlostných limitov

Riadenie bezpečnosti na parkovisku je veľmi dôležité najmä pri súčasne idúcich chodcoch a vodičoch. Informačné panely predstavujú efektívny spôsob zobrazenia rýchlostných limitov a upozornenie na ostražitosť pri prechádzaní parkoviska chodcom.

Reklama

Informačné panely nemusia zobrazovať len rôzne údaje, pre prevádzkovateľov tiež predstavujú skvelý spôsob vytvorenia dodatočných príjmov. Na informačnom paneli môžete prenajímať priestor miestnym podnikom na ich reklamu.

Parkovisko je zvyčajne prvou zastávkou pre nakupujúcich v nákupných centrách. Napriek tomu len veľmi málo prevádzkovateľov využíva túto príležitosť. Mnohí predajcovia by si radi zaplatili za umiestnenie ich značky, produktu alebo služby na vaše parkovisko.

Udalosti

Parkoviská vo svete sa používajú na viac ako len samotné parkovanie, využívajú sa na usporiadanie rôznych sociálno-spoločenských akcií, napríklad predaj automobilov, burzy alebo malé koncerty.

Pri prepojení s reklamou predstavujú informačné panely pre prevádzkovateľov ideálnu príležitosť na propagačné účely. V skutočnosti má sieť informačných panelov viacnásobné využitie pri rôznych udalostiach odohrávajúcich sa na ploche parkoviska.

Ďalšie výhody digitálneho značenia na parkoviskách

Digitálne panely sú na parkovisku oveľa praktickejšie ako štandardné statické tabule. Prevádzkovatelia môžu meniť ceny a prepínať prevádzkové hodiny takmer okamžite pomocou systému správy obsahu.

Medzitým môžu byť využité pokročilé systémy na správu informačných panelov pri zhromažďovaní údajov o zákazníkoch. Odvetvie parkovacieho priemyslu je miestom pre zhromažďovanie dát a informácii, ako sú napríklad: údaje o obsadenosti, platobných transakciách, celkovom čase strávenom na parkovisku, ktoré môžu byť použité na optimalizáciu štruktúry cien alebo dokonca k vytvoreniu digitálneho obsahu prispôsobeného na špecifické potreby užívateľa.

Informačné panely môžu byť tiež umiestnené aj vo vonkajšom prostredí a sú v prevádzke 24/7. Možnosti vonkajších krytov, do ktorých môžu byť informačné panely umiestené, umožňujú vonkajšiu inštaláciu obrazoviek s ochranou pred dažďom, slnkom alebo pred vyčíňaním vandalov.

Informačné panely majú na parkoviskách širokú škálu využitia a poskytujú prevádzkovateľom flexibilitu značenia ako nikdy predtým. Digitálne informačné panely celkovo predstavujú obrovskú príležitosť na zlepšenie zákazníckej skúsenosti a lepšie spravovanie parkovacích zariadení.